O Projekcie

Nowotarska Strefa Relaksu (NSR) to koncepcja zagospodarowania części bulwarów nad rzeką Biały Dunajec. Propozycja została zgłoszona w Budżecie Obywatelskim jako projekt ogólnomiejski przez Danutę Wojdyłę i Małgorzatę Kram. W wyniku głosowania NSR uzyskała drugą największą liczbę głosów. Magistrat podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań do realizacji inwestycji, efekty  powinniśmy podziwiać już jesienią 2017 r.

Pomysł  stworzenia   odpowiedniego miejsca do plażowania, aktywnego wypoczynku  lub relaksu z książką nie wziął się przypadkowo, bowiem  bulwary nad Dunajcem są miejscem spotkań i spacerów mieszkańców Nowego Targu i turystów.

Potencjał wykorzystania lokalnych zasobów jest ogromny. Teren znajduje się w sąsiedztwie ścieżek rowerowych, Nordic walking czy rezerwatu Bór nad Czerwonem.  Nowy Targ nie jest już tylko miastem handlowym, to aktywne miasto!

Znajdziecie tutaj jedyną w swoim rodzaju ścieżkę rowerową wokół Tatr, lotnisko sportowe, które oferuje loty widokowe balonem czy tandemowe skoki spadochronowe,  miejska pływalnia, lodowisko, ściankę wspinaczkową, stacje narciarskie, stadion miejski, korty tenisowe i wiele innych. Nowy Targ położny jest w otoczeniu 4 Parków Narodowych: Gorczańskiego, Pienińskiego ,Babiogórskiego, Tatrzańskiego, zatem jest to najlepsze miejsce wypadowe do podjęcia pieszych wycieczek.

Szereg możliwości spędzenia aktywnego czasu w stolicy Podhala zaowocował koncepcją stworzenia nowego oryginalnego miejsca multipokoleniowego.   Niedzielna rodzinna wyprawa rowerowa, popołudniowy turniej siatkarski z przyjaciółmi, koleżeńskie spotkanie przy grillu, relaks z książką na hamaku? Brzmi świetnie?

Nieuporządkowane, zarośnięte tereny nad Białym Dunajcem staną się urokliwym, łatwo dostępnym, bezpłatnym, popularnym wśród mieszkańców i turystów miejscem relaksu, rodzinnej rozrywki lub samotnej zadumy. Inicjatorzy uporządkowania nadrzecznych bulwarów  zaproponowali wyodrębnienie miniplaży z leżakami, boiska do piłki plażowej, placu zabaw w formie statku, siłowni pod chmurką, mobilnej czytelni z miejscem do powieszenia hamaków.  Wykonane zostaną toalety, przebieralnie i alejki, które będą prowadziły do altany z grillem. Cały teren zostanie ogrodzony i oświetlony.

W zakładce POSTĘPY PRAC można na bieżąco śledzić na jakim etapie realizacji znajduje się inwestycja.